چاپ        ارسال به دوست

خادم خبر داد:

آغاز عملیات کاشت و واکاری نهال در فضای سبز شهری بندرعباس

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری بندرعباس از آغاز عملیات کاشت نهال و واکاری در بلوارها و میادین سطح شهر خبر داد.

 
به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری مصطفی، مصطفی خادم با اعلام این خبر اظهار کرد: عملیات کاشت نهال و واکاری به منظور ارتقای سطح و ظرفیت فضای سبز شهری بندرعباس در دستور کار سازمان قرار گرفته است.

وی افزود: این عملیات در راستای توسعه فضای سبز شهری، با کاشت انواع درخت از نوع گونه های مختلف در فضاهای مختلف شهر آغاز شده و در حال انجام است.

 رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری بندرعباس گفت: تا کنون واکاری و کاشت درخت در فضای سبزشهری به طول ۱۰ هزار متر مربع در بلوار صیادان، جمهوری، امام موسی صدر، سید جمال الدین اسدآبادی، بوستان شب، غدیر و غیره در دستور کار قرار دارد.

خادم عمده نهال های کاشته شده را شامل گل ابریشم، گل کاغذی، اختر پروانه ای،چریش، کاج گرمسیری، شمشاد،کاشت پرچین،گاروم زنگی، ختمی دریایی تویتیا ، تابه بویا ،کنار ،کاسیا،لور ، مشعل جنگل،پانسانیا، ذکر کرد.این مقام مسئول با بیان اینکه تاکنون بیش از ۱۰۰۰ اصله نهال در این عملیات کاشت شده است،

خاطر نشان کرد: در بعضی از نقاط شهری چهارمین و بعضا پنجمین دوره واکاری است.وی در پایان خواستار همراهی و مشارکت بیش از پیش شهروندان در حفظ و توسعه فضای سبز شهری شد و اضافه کرد: رسیدن به نقطه مطلوب در حوزه فضای سبز بدون همکاری شهروندان میسر نخواهد بود. 


١٥:٤٣ - چهارشنبه ٧ خرداد ١٣٩٩    /    شماره : ١٠١٤٤    /    تعداد نمایش : ١٧٥٦خروج